Co si uvědomit, když napíše ex

Jak se zachovat, když vás kontaktuje ex partner

Ve snaze získat zpět svého bývalého partnera či partnerku jste aplikovali pravidlo nulového kontaktu. A konečně jste se dočkali. On nebo ona vás kontaktovali. Často se tak děje tehdy, když to čekáte nejméně.

Čekání jistě nebylo snadné. Možná se objevily chvíle, kdy jste ztratili víru. Já doufám, že jste se během nulového kontaktu věnovali osobnímu rozvoji a zapracovali na sobě. Je nesmírně důležité, abyste na tuto chvíli byli velmi dobře připraveni, jelikož další šance může přijít až za velmi dlouho, pokud vůbec.

Často se na mě obracíte s myšlenkou, zda-li se máte zdržet kontaktu i poté, co vás ex oslovil.

V žádném případě!

Vím, že někteří “koučové” nesmyslně radí, abyste svého ex partnera po určitou dobu kompletně ignorovali a neodpovídali. 

Smyslem nulového kontaktu je přimět ex partnera či partnerku, aby vás kontaktovali ze své vlastní vůle, což je přesně to, co chcete. Snaží se napravit věci, možná litují svého rozhodnutí rozejít se s vámi, nebo jen chtějí slyšet váš hlas. 

Pokud neodpovíte, nebo si je dokonce zablokujete, sdělujete tím, že už jste se v životě rozhodli jít jiným směrem a o vztah nemáte zájem. 

Obrátilo se na mě několik lidí, kteří aplikovali radu ignorovat svého ex partnera a poté smutnili, že se jim ex několik měsíců nebo dokonce pár let neozval.

Neignorujte svého ex partnera či partnerku. 

Když se s vámi rozešli, nezačali vás ze dne na den nenávidět. Pouze se rozhodli, že v té době s vámi neviděli společnou budoucnost. Ale to neznamená, že nedokáží reflektovat a přiznat si, že učinili špatné rozhodnutí.

Co si uvědomit, když ex napíše

První instinkt vám říká: „Panebože, okamžitě odepiš!”

Nadechněte se a dopřejte si chvíli času. 

Možná si myslíte, že vaše společná minulost je velkou výhodou. Nyní ale nelze navázat přesně tam, kde se vztah přerušil.

Když procházíte stezkou, zjistíte, že je místy zarostlá trním a cestě brání popadané stromy. K srdci svého milovaného musíte najít novou cestu. 

Proč?

Protože oba jste si po rozchodu prošli určitým vývojem a změnili se.

Ačkoliv odloučení od partnera vám způsobilo spoustu bolesti, netoužíte o obnovení minulého vztahu. Chcete nový vztah, který má stále mnoho stejného jako ten předchozí, ale stojí na pevnějších základech.

Nepřímý způsob kontaktu

Bývalý partner či partnerka vás sice osloví, ale nesdělí přímo, že se k vám chtějí vrátit. 

V drtivé většině případů si najdou absurdní důvod k oslovení, protože se mohou cítit provinile a nevědí, jakým způsobem iniciovat rozhovor.

Například se zeptají, jak se daří domácímu mazlíčkovi, nebo vás požádají o dávno zapomenutou věc a podobně.

Nepřímým způsobem podstupují minimální riziko, ale pravděpodobně doufají, že vyjádříte touhu obnovit vztah. 

Doufají, že se otočíte za hozenou kostí.

Jak ex partnerovi odpovědět?

Zachovejte klid, ukažte zdravé sebevědomí a hlavně se chovejte důstojně. Vyvarujte se přecitlivělých reakcí typu: „Bloudil jsem v temnotě a při životě mě udržovaly myšlenky na tebe. Miluješ mě?”

Mělo by z vás vyzařovat, že si užíváte života a nechováte k nim zášť. Zároveň ale nedáte najevo, že je chcete ve vašem životě zpět.

Nechcete, aby si o vás mysleli, že jste uplynulou dobu strávili čekáním, až se vám ozvou. 

Největším zabijákem přitažlivosti je skutečnost, když si váš ex přítel nebo přítelkyně myslí, že nemáte svůj vlastní život a vaše štěstí je přímo úměrné pozornosti, které se vám od nich dostává.

Pokud vám bývalý partner či partnerka sdělí, že stojí o setkání s vámi, odpovězte něčím zdvořilým a neformálním, například: „Jasně, to by bylo fajn.“

Jestliže nenavrhují setkání, když vás kontaktují, může to být proto, že zkrátka nemají odvahu a nejsou si jisti, jak budete reagovat.

V takovém případě můžete převzít iniciativu, zachováte-li chladnou hlavu.

Můžete zareagovat slovy: „Měli bychom se setkat a dohnat ztracený čas, kdy máš volno?”

Po této příležitosti jste dlouho toužili a tvrdě na sobě pracovali. Teď přišla vaše šance, a tak ji zaručeně musíte chytit za pačesy.

Jak se chovat na setkání s bývalým partnerem či partnerkou?

První setkání je klíčové. Chovejte se, jako kdybyste šli na setkání s někým úplně novým. 

Pokud na ex partnera začnete tlačit, vznikne nerovnováha podobná té, která stála za rozpadem vztahu.

Buďte uvolnění, okouzlující. Nebojte se vtipkovat. 

Autentičnost je důležitá, protože on nebo ona poznají, když ze sebe děláte někoho, kým nejste. 

Těžit můžete ze společných témat a do jisté míry i citového pouta, které vás znovu svedlo dohromady.

Čeho se na setkání vyvarovat?

Nevytahujte “staré dobré časy”. Není pro to důvod. Váš ex pozná, že se snažíte manipulovat s jeho nebo jejími emocemi. 

Nezačínejte s tématem rozchodu či s obnovením vztahu. Koneckonců, to oni se rozešli s vámi. Oni musí prokázat snahu získat vás zpět. 

Nechovejte se jako jejich kamarád nebo kamarádka. Pokud vám nabídnou přátelství, stůjte si pevně za svým a friendzone odmítněte. Ze schůzky odejděte, pokud budou nabízet pouhé přátelství. 

Ex partner může často testovat vaši sílu. Netouží mít vedle sebe slabocha, který se spokojí s přátelstvím. Chce mít vedle sebe někoho, kdo ví, co od života chce. Chce zjistit, zda jste se během fáze nulového kontaktu změnili k lepšímu.

Obrátil se na vás bývalý přítel či přítelkyně? Napište komentář a podeltě se s námi o své zkušenosti.

Leave a Reply