Jak si najít přítelkyni

Jak si najít holku a přestat být bezradným ňoumou

Hledáte-li odpověď na otázku, “Jak si najít holku?”, nejspíše žijete v přesvědčení, že holka na vás někde čeká. Možná si říkáte, že jste dosud měli nemalou porci smůly, nebo že jen musíte více hledat, více se seznamovat, být více aktivní na sociálních sítích a seznamkách. 

Teď to možná trochu štípne, ale spoléhat se na přízeň osudu, že najdete svoji vysněnou holku, je velmi špatná strategie. Vychází totiž z předpokladu, že na vás někde čekají ženy vysokých kvalit. Situace jako vystřižená z romantických filmů, kde ňouma narazí na dívku svých snů a díky svému dobráctví si postupně najde cestu k jejímu srdci.

Co když ale na vás žádná taková holka nikde nečeká? Co když na trhu lásky o vás nikdo solidní nestojí? Co když o vaši současnou verzi žádná holka zájem nemá? Nestojí za zvážení zvolit jinou strategii? Koneckonců, vaše stávající vědomosti a zkušenosti vás přivedly k článku o tom, jak si najít holku. Něco zkrátka děláte špatně.

Perfektní představa, jak by měla vaše budoucí holka vypadat, ještě nezaručuje, že se vám ji podaří získat. Váš úspěch závisí na znalosti vysoce hodnocených vlastností, které ženy po mužích požadují.

Jasně, můžete se spokojit s někým, kdo nesplňuje vaší představu vysněné holky, ale pro koho je taková vidina života lákavá? Proč nechtít od života víc? Dokázali to ostatní, dokážete to i vy.

Je pravý čas podívat se na opačné pohlaví z úplně nové perspektivy.

Sexuální selekce

Naši předci si v dávné minulosti vybírali partnera, který byl schopný dodávat potravu, opatřit bohaté zdroje, udržoval teplo a dokázal ochránit rodinu. Ženy si svého partnera musely vybírat rozumně, protože přežití rodiny záleželo na jeho schopnostech a žádoucích hodnotách, jenž dotyčný muž přinášel.

Přestože se doba změnila, my stále disponujeme základní sexuální psychologií. Šokující? Těžko. Nemůžeme mít ženám za zlé, že preferují silné a sebevědomé muže, se kterými vychovají zdravé a zajištěné děti. Zvolit muže okupujícího dno hierarchie by pro ženu znamenalo riziko tíživé zátěže do budoucna. 

Legendární mafián Scarface v podání slavného Al Pacina prohlašoval “Zajímá tě, jak si najít holku? V této zemi si nejdřív musíš vydělat. Když si vyděláš, budeš mít moc. A když budeš mít moc, dostaneš i ženský”. 

Život jej naučil, že zaboduje vysokým společenským statusem, po kterém ženy u mužů v historii toužily. Moc dobře si uvědomoval, že bez správných vlastností a prostředků by atraktivní partnerku získal velmi obtížně. 

Ve 21. století se ale nabízí daleko lepší způsoby, než lovení lahodných mamutů a loupení bank.

Dominanční hierarchie a její černočerné dno.

Pokud se vám nedaří najít si atraktivní přítelkyni, nebo si obecně v životě připadáte jako otloukánek, který ničeho světoborného nedosáhl, pravděpodobně se nacházíte na samotném dně dominanční hierarchie.

V takové situaci váš mozek začne vylučovat méně serotoninu, přezdívaného „hormon štěstí“. Tím pádem jste smutnější a v životě se vám hůře daří. Budete ve špatné psychické i fyzické kondici a zájem o vás vykazují pouze stejné “zoufalkyně“, jako jste vy.

A když se cítíte poraženě, tak se přesně tak i projevujete a lidé s vámi jednají, jako s poraženým a neschopným slabochem. 

S dominančním dnem je spojené špatné držení těla, svěšená ramena, hrbení se, sklopená hlava. Cítíte se malí a neschopní.

Zatímco úspěšného muže ženy rychle identifikují a neodolatelně je to k němu přitahuje, neúspěšného pacholka vnímají asi jako zbloudilou krysu trpící odpornou chorobou.

Muži za svojí neschopností získat přítelkyni vidí nespočet překážek a důvodů. Ve článku se zaměříme na ty nejčastější z nich.

Dominanční hierarchie

Jak si najít holku, když jsem ošklivý

V jistém sarkastickém rozhovoru položil moderátor známému herci otázku, “Poděkoval jsi někdy Bradovi za to, že svým úspěchem v Hollywoodu vytvořil příležitosti dalším atraktivním idiotům, jako jsi ty?”. 

Slavný americký herec Brad Pitt je pro mnohé měřítkem mužské krásy. Ačkoliv on sám nepovažuje krásu za žádnou zásluhu, přiznává, že mu vzhled v životě pomohl. Atraktivní vzhled vám sám o sobě dokáže odemknout přístup k hojným lovištím.

Atraktivní lidé to mají v životě jednodušší. Dostávají lepší pracovní nabídky, vydělávají více peněz, mají více kamarádů, více příležitostí k sexu. Aniž bychom si to uvědomovali, považujeme něčí vzhled za vypovídající měřítko o jejich charakteru. Učitelé ve školách dokonce očekávají, že hezkým dětem se bude více dařit a proto jim věnují více pozornosti.

Jak si ale najít holku, když se nemůžete pochlubit přitažlivou symetrickou tváří? Nejprve si musíte uvědomit a akceptovat tvrdou realitu. 

Některé ženy vás nebudou mít rády a některé ano. Čísla možná nehrají ve váš prospěch, ale i ten nejkrásnější muž světa nezíská všechny ženy, na které ukáže prstem. 

Je přirozené předpokládat, že muž musí být pohledný, aby jej ženy považovaly za atraktivního. 

Muži často věří, že když nebyli obdarováni oslňující fyzickou kráskou, v očích žen nikdy nebudou atraktivní. Možná si myslíte, že nemáte symetrický obličej, že nejste moc vysocí, nebo že nepřekonatelným problémem je i vypadávání vlasů.

Můžete ale s jistotou říci, že víte, v čem tkví tajemství přitažlivosti?

Ačkoliv vzhled nezpochybnitelně hraje svou roli, žena hledá u muže ukazatele síly. 

Když žena pohlédne na muže, kterého považuje za atraktivního, nehledá hezkou tvář ani krásné rysy, i přes to, že se vám to reklamní kampaně v TV a na sociálních sítích snaží namluvit.

Žena miluje sebevědomého muže s drsnou vizáží, který je pro ni výzvou. Muže, který ví, co v životě chce a nenechá sebou manipulovat. 

Spousta holek jistě namítne, že upřednostňuje roztomilé kluky. Roztomilost ale vyvolává intezivní pečovatelské pudy. Když se zadíváme na roztomilé lidi, věci a živočichy, mozek nás odmění dopaminem, chemickou látkou, která nám dodá pocit intezivního štěstí.

Z pohledu evoluce je pro lidstvo důležité přežít a předávat si geny z generace na generaci. Aby se nám to podařilo, musíme pečovat o naše děti. A díky roztomilosti dětem věnujeme více pozornosti a ochrany. Studie dokazují, že roztomilé věci získávají více pozornosti než ty méně roztomilé

Marketing nám podsouvá jeden zvolený standart krásy, na který musíme všichni dosáhnout, abychom byli šťastni. Přeborníci v manipulaci toho využívají, aby získali, co si zamanou. Do reklam, hudebních klipů a filmů jsou obsazováni rozkošně roztomilí herci, zvířátka a věci. 

Holky a kluci poté snadno propadnou této propagandě a chtějí dosáhnout na to, co je jim už během dospívání podsouváno. Při výběru partnera to pro ně může mít potenciálně negativní důsledky. 

Jak si najít přítelkyni, když jsem obézní

Zlepšete všechny aspekty vašeho vzhledu. 

Abyste působili atraktivněji v očích žen, musíte se zaměřit na zlepšení svého tělesného vzhledu, hygieny a stylu oblékání.

Nespočet studií dokazuje, že ženy preferují muže, kteří jsou fyzicky silní a mají vypracovanou postavu. Důvod opět najdeme v evoluční historii, kdy silný muž dokázal ochránit ženu a potomky. Zdravý muž je též zárukou dobrých genů.

Může se vám to zdát sebevíce povrchní, ale lidé vás hodnotí podle vašeho vzhledu. 

Muž s vypracovaným tělem budí respekt. Způsob, jakým se prezentuje odhalí dost o jeho charakteru. Je odhodlaný vystoupit z komfortní zóny, aby dosáhl svého cíle. Neštítí se bolesti ani dřiny. Silné tělo je odrazem silné mysli.

Nadváha je oproti tomu vizitkou špatné sebekontroly. Muž s přebytečnými kily a špatným držením těla vysílá signál, že je líný a pravděpodobně trpí depresí.

Vybudováním silné postavy pozitivně ovlivníte vaši reprodukční schopnost a kvalitu genů, čímž docílíte vyšší atraktivity u opačného pohlaví. 

Nejste-li ve své životní formě, ještě dnes udělejte pro svou postavu něco pozitivního. Právě teď někde cvičí pohledný kluk, který se bude ucházet o stejnou holku jako vy. Chcete-li zvýšit pravděpodobnost, že holka dá přednost vám, dostaňte se do formy, která všem vyrazí dech.

V době internetu je velmi snadné začít. Na YouTube najdete vše potřebné pro trénink s vlastní vahou. Stačí vám pouhá podlaha a zeď. Doporučuji dát si ambiciozní cíl, jako je stojka nebo kliky ve stojce. Nebudete se tak poměřovat s ostatními muži, ale s tím, jací jste byli včera.

Shazování přebytečných kil, tvarování postavy a zdravá strava vyžadují velké úsilí. Přestaňte se na chvíli ptát, jak si najít holku a začnete na sobě tvrdě makat. Alternativa neexistuje.

Oblékejte se jako někdo, kým si přejete se stát

Vytvoříte si pozitivní zpětnou vazbu a budete mít vliv na to, jak vás ostatní vnímají prostřednictvím oblečení. Lidé vás začnou brát vážně v práci, ve škole i na ulici. Pokud si tedy nepřejete stát se flákačem…

Několik studií dokonce přišlo se zjištěním, že lidem, kteří se dobře oblékají, se dostane lepšího zacházení od profesionálů. 

Mezi mnohými muži panuje averze vůči obleku. Vězte, že na světě neexistuje muž, jenž by nevypadal skvěle v perfektně ušitém obleku. Existuje důvod, proč tato tradiční forma pánského oblečení byla konzistentní v průběhu času.

Jak si najít holku, když jsem hodný kluk 

Syndrom hodného kluka

Mnozí živočichové dokáží předstírat někoho jiného, měnit barvu nebo dokonce tvar. Chobotnice je považována za krále všech měňavců. Odborníci ji dokonce mají za jedno z nejinteligentnějších zvířat. Málokdo už ale ví, že existuje tvor, vedle kterého chobotnice bledne závistí. Přitom se jedná o tvora, který se velmi běžně vyskytuje v našem okolí. Tohoto tvora odborně nazýváme hodným klukem.

Hodný kluk se dokáže proměnit v kohokoliv, kým je zrovna potřeba, aby se všem zalíbil. Pro svou holku udělá první poslední. Nejraději by pro ni snesl modré z nebe. Na návštěvě svých rodičů se chová jako starostlivý a milující syn. Mezi svými kumpány si rád zanadává a pro vulgární slovo nejde daleko, aby mezi ně co nejlépe zapadl. 

Vše, co dělá, je buď vědomě nebo podvědomně podřízené snaze potěšit všechny ostatní. Je přesvědčený, že jedině tak bude ostatními milován a uznáván. Jinak zůstane sám jako kůl v plotě, bez přítelkyně, bez kamarádů, bez přízně rodiny. 

Hodného kluka známe také pod nálepkou “beta muže”. Jedná se o častý mužský archetyp. Pokud jím nejste vy sami, jste jimi obklopeni. Beta je velmi přátelský, ženy mu se vším svěří, ale romanticky s ním nechtějí nic mít a pošlou jej do friend zóny

Beta muž lže sám sobě a všem okolo. Vytvořil si masku, skrze kterou předstírá, že je hodným a neškodným člověkem. Jenže neškodný kluk je jako malé roztomilé kuřátko. Roztomilé kuřátko nedokáže nic jiného, než se nechat sežrat.

Hodní kluci v dnešním světě trpí. Jsou moc poslušní a přívětiví, že často ani neví, co v životě vlastně chtějí. Upřednostňují potřeby druhých před těmi svými a mají averzi ke konfliktu. Nedokáží říkat “Ne”. Ve snaze potěšit všechny ostatní zapomínají na své vlastní potřeby a touhy. 

Utrpení promění hodného kluka v zahořklého člověka, k ostatním začne pociťovat zášť a převládne jej pomstychtivost. Tím se dostane do jedovatého stavu mysli. A jakmile se jednou ocitne na této temné cestě, postupem času se z něj stane monstrum posedlé nenávistí.

Vnitřní monstrum hodného kluka

Geniální psycholog Carl Jung přišel s konceptem stínu, naším “temným já”. Temné já je něco, za co se stydíme a skrýváme to před světem. Skrze popření, naivitu nebo nevědomost v sobě potlačujeme negativní myšlenky, pocity a potřeby. Začneme žít v iluzi, že jsme hodní lidé bez špatných stránek.

Integrací vlastního stínu si plně uvědomíme, že jako lidé máme potenciál pro extrémy dobra i zla. Potenciál být monstrem, jehož sílu využijeme vědomě a s dobrým úmyslem, na rozdíl od člověka, jenž své temné stránky vytěsnil do podvědomí a tudíž nad svým monstrem nemá kontrolu. Jinými slovy, nechce si své temné stránky přiznat.

V typické pohádce nám v úvodu představí hodného, ale málo vyvinutého hrdinu. Vydá se na dobrodružství, aby získal srdce krásné princezny. Aby to dokázal, musí v sobě probudit vnitřní monstrum, rozvinout a zcivilizovat ho. Obětuje svou nevinou část a v jistém smyslu se stane nebezpečným člověkem. Pouze díky tomu je schopen zabít draka a přemoci zlo. Potlačováním svého stínu by srdce princezny nezískal.

Představte si, že potkáte atraktivní slečnu a začnete o ni usilovat. Okamžitě se stanete trnem v oku ostatních mužů, kteří vám na záda pověsí velký terč a půjdou vám po krku. Vámi vyhlídnutá žena pro změnu začne testovat vaší sílu. Ženy vycítí slabost stejně jako žralok vycítí krev. Když sami sebe považujete za hodné a neškodné, očekávejte, že ženy vás budou vnímat úplně stejně. Přestanou vás respektovat a přitažlivost půjde ke dnu rychleji, než legendární Titanic.

Aby hodný kluk přestal být otloukánkem, který u žen končí vždy na posledním místě, musí se stát civilizovaným monstrem stejně jako hrdina v pohádce. Potřebuje trénovat asertivitu, což je schopnost vyjednávat ve svůj vlastní prospěch, aby s ním lidé nemanipulovali. A to znamená nebát se lidem říkat “Ne”. Měl by dát najevo, co si doopravdy myslí a nepotlačovat v sobě temné a nepříjemné myšlenky, pakliže jsou pravdivé. 

Řadíte se mezi hodné kluky a stále nevíte, jak si najít holku? Udělejte ze sebe a svého života prioritu. Jakmile to uděláte, osvobodíte se od potřeby neustále číst druhým lidem myšlenky v marné snaze zalíbit se jim. 

Začněte tím, že se naučíte říkat, co si doopravdy myslíte. Říkejte pravdu. To znamená, že občas budete muset říct někomu něco hnusného, ale zároveň pravdivého. Jsme naprogramovaní na vyhýbání se konfliktů, takže to nebude snadné.

Trénovat asertivitu vyžaduje práci, disciplínu a odhodlání.

Možná si říkáte, že je to moc velká dřina, což asi je asi pravda. Kdyby se ale nabízelo snadné řešení na otázku, jak si najít holku, každý kluk by se ráno probouzel vedle dívky svých snů.

Vnitřní monstrum

Jak si najít holku, když jsem chudý

Jedním ze zažitých mýtů je představa, že muž musí být bohatý, aby si mohl najít kvalitní přítelkyni. Moderní doba sociálních sítí tento mýtus přiživuje. 

Podíváme-li se podrobněji na to, co se skrývá za úspěchem známých “influencerů” na Instagramu, nemůžeme si nevšimnout opakující se šablony. Fotografie osobních tryskáčů, nejnovější modely luxusních bouráků a ideálně dvě nebo rovnou tři kozaté slečny, protože jedna je přece málo. Největší alfa influenceři se neobejdou bez plně automatických pušek. 

Je to snad náhoda? Nikoliv. Influenceři cílí na naše základní pudy, kterými disponoval už váš dávný předek. Tedy přivábení atraktivní partnerky za účelem reprodukce, touhou vlastnit blýskavé předměty a schopností si vše ubránit před mazaným lumpem z džungle odvedle.

Peníze jsou jistě důležité, ale velká část bohatých mužů trpí úzkostí a strachem, že přes všechno své bohatství se jim své manželky a přítelkyně nepodaří udržet. Jakmile muž přestane přitahovat ženu, která má za něj přichystanou dobrou alternativu, peníze mu nepomohou.

Větší dojem na holku udělá mužova přestiž, potenciál a vlastnosti, které k pěnězům povedou. Ambiciozní muž je více atraktivní než bohatý lenoch se stereotypním životem.

Jak si najít holku, když nejste nic z toho?

Oběť a její význam

Oproti zvířatům máme jednu nespornou výhodu. Není nám cizí idea času. Mravenec nebuduje mraveniště soustavnou prací, aby se svou rodinou mohl odjet k moři na vysněnou dovolenou. Mravenec se řídí svými biologickými instinkty. My lidé ale víme, že můžeme vykonat oběť teď, tedy zříci se okamžité odměny za účelem získání lákavější odměny v budoucnu. 

Zřeknete-li se něčeho velmi zábavného dnes, v budoucnu se dočkáte něčeho ještě lepšího. Třeba k sobě přivábíte úžasnou přítelkyni.

Čeho se ale proboha mám vzdát?!

Podle jedné studie stráví průměrný dospělý člověk téměř 6 hodin denně sledováním videí, hraním her nebo jinou zábavnou aktivitou. Zapřemýšlejte nad tím, kolik byste toho v životě dokázali, kdybyste část prokrastinovaného času věnovali něčemu produktivnímu. Něčemu, co by se pozitivně projevilo za pár dní, týdnů, měsíců nebo let.

Chápu, že někdy je životně důležité už jednou provždy dosáhnout na stříbrnou úroveň v League of legends, chatovat s lidmi na Facebooku nebo třeba dokoukat nový seriál na Netflixu. Ale okamžité uspokojování vašich potřeb vám lepší pozici v dominanční hierarchii nezajistí. 

Známý autor a řečník Jim Rohn říkával, že zaměstnání vám zajistí živobytí, zatímco sebevdělání z vás udělá boháče. 

Dejte si za cíl v něčem vynikat a podle toho sestavíte svůj denní program. Volné hodiny rozdělíte mezi zábavu a studium. Na internetu jsou zdarma dostupné výukové materiály na cokoliv, co vás napadne. 

Nemusíte se stát dalším Elonem Muskem, který se naučil základy raketové vědy čtením knih a podrobných manuálů, ale bez pořádné ambice v něčem excelovat nikdy nevystoupíte z průměru.

Prokrastinace

Jak si najít holku, když mám nízké sebevědomí?

Máte-li nízké sebevědomí, nejspíše za tím stojí celá řada nepěkných důvodů. Špatná výchova, nejasná představa o své budoucnosti, šikana, fyzické nedostatky… Příčin se nabízí nespočet. Nebudeme předstírat, že nejste ve špatné situaci. S nízkým sebevědomím je spojeno hodně bolesti a utrpení. 

Holky nemají o kluky s nízkým sebevědomím zájem. Budou vás vnímat přesně tak, jak vnímáte sami sebe. Neočekávejte, že na holku uděláte dojem, když se považujete za onuci. 

Možná jste dosud věřili lidem, kteří se vás snaží přesvědčit, abyste si ze své marné situace nedělali těžkou hlavu, protože správná holka vás bude mít ráda takové, jací jste. Stačí si jen více věřit, než se objeví ta pravá. 

Jedná se však o jednu z nejvíce sebedestruktivních myšlenek. A to proto, že můžete být něčím mnohem víc, než jste. Takže se chcete smířit s tím, že budete hledat problém u holek, nebo se chcete snažit o něco lepšího?

Klíč k vyššímu sebevědomí se skrývá ve vašem potenciálu. Moc dobře víte, že pro sebe neděláte tolik, kolik byste mohli a měli. Dobrou zprávou je, že s tím něco můžete udělat. Stačí být o trochu lepší, než vaše včerejší bídné já.

Nejde tolik o velké životní momenty. Nejdůležitější je vaše každodenní rutina. Jsou to právě malé detaily, jenž rozhododují o vaší pozici v dominanční hierarchii. Buď vás stáhnou na dno, nebo naopak vytáhnou na vrchol.

Můžete si myslet, že každodenní věci jsou natolik triviální, že nemá smysl se o nich bavit. Ale když zlepšíte stovky takových věcí, které opakujete každý den, váš život už nikdy nebude stejný. Bude nesrovnatelně lepší pro vás, ale také pro všechny okolo. 

Kolik z toho, co děláte každý den, můžete o chlup zlepšit?

Zlý drak a strach z odmítnutí

Jste-li do ženy opravdu hodně zamilovaní, její přítomnost vás doslova paralyzuje. Nevidíte ji jako sobě rovného člověka. Ona je nadčlověk, žádná jiná se ji nikdy nevyrovná. Je pro vás dokonalý ideál, který vás soudí. 

Není proto divu, že se jí bojíte oslovit. Odmítnutí bolí. Konfrontovat svůj strach je těžké. A strach je přímo úměrný tomu, jak moc vás holka přitahuje. 

Jak ale překonat strach z odmítnutí? 

V naší pohádce hrdina drakobijec nečeká, až drak vyroste a přiletí zmasakrovat celé království. Drakobijec se vydá do neznáma, aby našel dračí doupě. A než se drak stačí rozkoukat, hrdina jej přemůže a za odměnu získá zlato a princeznu.

Váš drak není fyzický, ale psychologický. Jeho hrozby jsou stejně tak nebezpečné, ale abstraktnější. Když jej spatříte, jak si na vás jde pochutnat, paralyzuje vás strach.

Nejlepší, co pro sebe můžete udělat, je vydat se do dračího doupěte a drakovi se postavit, namísto toho, než když čekáte, až si drak pro vás přiletí.

To znamená, že se nebudete celý život krčit v koutě ze strachu z odmítnutí. Postavíte se svému strachu čelem předtím než přeroste v existenční ohrožení všeho, co považujete za důležité.

Pokud se dobrovolně vystavíte obávané situace, o které víte, že jí musíte překonat, abyste něčeho dosáhli, posílí vás to. A to je něco, po čem přece všichni toužíme.

Pakliže už váš strach přerostl do obřích rozměrů, naporcujte ho na malé kusy, se kterými se snáze vypořádáte. 

Jak si najít holku, když se bojím odmítnutí

Vzhůru na vrchol dominanční hiearchie

Nabídka vysoce kvalitních partnerů či partnerek je na pomyslném trhu lásky nedostatečná. Kolem úžasných žen poletuje velké množství stejně tak úžasných mužů, kteří se rychle snaží přivábit tyto ženy do svého prosperujícího království na vrcholu dominančních hierarchií.

Abyste se zařadili mezi muže, o které je velký zájem, přestaňte se už jednou provždy zabývat otázkou, jak si najít holku. Musíte se místo toho zamyslet nad tím, jaká řada vlastností vám umožní stoupat v dominanční hiearchii.

V článku jsem vám napověděl, jak zvýšit vaší hodnotu na trhu lásky, ale jak říká jedno přísloví, “Koně můžeš přivést k vodě, ale napít se musí sám”.

Bylo by hezké nabídnout vám magický lektvar a říct, že vás promění v neodolatelného muže. V alternativním vesmíru byste možná takový lektvar našli, ale v tom našem se můžeme spolehnout jen na tvrdou práci. V životě není nic zadarmo.

Nenašli jste si zatím přítelkyni? Do komentářů napište, v čem vidíte největší problém.

Leave a Reply