Pravidlo Nulového Kontaktu

Jak Získat Zpět Ex – Pravidlo Nulového Kontaktu

Jak získat zpět ex je jednou z nejčastějších otázek, se kterou se setkávám. Někteří z vás už dost pravděpodobně ztrácí naději a panikaří, což je zřejmě i důvodem, proč jste zavítali na můj web.

S klidnou hlavou vám však mohu říci, že naděje opravdu existuje. Šance, že se k vám ex po rozchodu vrátí, je poměrně slušná, a to i v případě, kdy bývalý partner kompletně ignoruje veškeré vaše pokusy o kontakt.

Předem ale musím kapku zmírnit vaše očekávání. Neexistuje řešení se 100% úspěšností. Nebudeme se zabývat žádnou manipulací, magickými SMSkami, zákonem přitažlivosti, osobní vibrací či podobnými nesmysly.

Před výše uvedenými radami je nutné vás varovat. Kdejaký guru se snaží vydělat v jeho prospěch na vašem utrpení, a prodat vám tak svůj systém, e-book, balící hlášky, sadu magických SMSek apod.

To, co vám v tomto článku ukáži já, je mnohem efektivnější, trvalé a skutečné.

Co je pravidlo nulového kontaktu?

Pravidlo nulového kontaktu je technika, která se používá k získání bývalého partnera či partnerky poté, co se s vámi rozešel/rozešla.  

Je také adekvátní reakcí na situaci, když vás partner začne ignorovat jako zapomenutou věc.

Smyslem nulového kontaktu je dopřát sobě a ex prostor pro uzdravení se po rozchodu, získat určitou perspektivu a začít na sobě pracovat.

S okamžitou platností přerušíte veškerý kontakt s vaším ex partnerem či ex partnerkou, dokud oni sami neiniciují kontakt.

Zní to divně? Možná, ale má to svou logiku.

Namísto toho, abyste za dotyčným člověkem dolézali, přemlouvali ho, plakali před ním, nebo dokonce mu vyhrožovali, zareagujete velmi důstojně a vyzrále, což jsou atraktivní vlastnosti.

Tato metoda rozhodně není jen způsobem, jak získat zpět ex partnera, nebo partnerku, ale využijete ji i pro svůj osobní rozvoj.

Poznámka! Pokud jste to vy, kdo ukončil vztah, tato technika se na vás nevztahuje a je pouze na vás, abyste s vaším ex navázali kontakt. Omluvte se, řekněte, že jste udělali chybu a jste ochotni společně zapracovat na vyřešení všech problémů, které předcházely rozchodu.

Tento článek je určen pro ty, kteří chtěli ve vztahu pokračovat, ale druhá strana už nadále nejevila zájem a vztah ukončila.

Vhodná reakce na rozchod

Dostáváme se do fáze, kdy osoba, kterou milujete, se s vámi rozešla. Možná jste společně žili dlouhé roky a dost dobře ani neznáte důvod rozchodu. Možná se s vámi ani nikdo nebavil a kompletně vás ignorují. Možná jste si vyslechli důvody, jenž považujete za absurdní a nevěříte jim.

V takové situaci nás ovládne panika a pocit zoufalství. Jsme přesvědčeni, že o druhého musíme bojovat.

Začneme prosit, plakat, vytvářet dramatické scény. Nebo dokonce nakoupíme dárky, abychom se pokusili našeho milovaného partnera získat zpět.

Co jiného nám také zbývá, když si život bez nich nedokážeme dost dobře představit, že?

Kámenem úrazu je, že žádná z těchto věcí nefunguje, protože se nezabývá  důvodem rozchodu. S výjimkou vzácných případů, kdy se vám ex partner omluví, neboť už je unavený z vaší přecitlivělé reakce a pouze dočasně vás vezme zpět, dokud nenabyde síly, aby s vámi později už skoncoval definitivně.

Zní to docela žalostně, že? 

Chováme se infantilně, když nedosáhneme svého. Stejně jako malé děti sehrávající scénu, dokud jim rodiče nekoupí to, co zrovna chtějí.

Je však takové dětinské chování hodné dospělého člověka?

Jistě, rozchod bolí, zvlášť pokud se jednalo o vyrovnaný vztah nebo dokonce dlouholeté manželství. Ale to nás neospravedlňuje chovat se iracionálně.

Jedná se o formu manipulace, před kterou rozumní lidé berou nohy na ramena a utečou od vás, co nejdál to jen jde.

Myslíte si snad, že vaše bývalá partnerka řekne: „Pááni, myslela jsem si, že se s tebou chci rozejit, ale když teď vidím, jak se mnou citově manipuleš, pláčeš, prosíš, přemlouváš a nerespektuješ můj názor, asi jsem se unáhlila!”?

V žádném případě!

Nebo si snad myslíte, že váš ex partner bude reagovat slovy: „Pááni, chtěl jsem se s tebou rozejít, ale když mi teď voláš několikrát denně a zahlcuješ hlasovou schránku prosbami, abych ti dal ještě šanci, určitě mi to nepřijde otravné a s rozchodem jsem nejspíš udělal chybu!“?

Ne!

Toto chování vašeho bývalého partnera pouze utvrdí v tom, že učinil správné rozhodnutí, když se s vámi rozešel. Toužíte snad po tom?

Pokud jste reagovali právě tímto způsobem, z vaší strany došlo k zásadnímu nedorozumnění a neuvědomujete si, co se kolem vás děje. 

Váš bývalý partner nebo ex partnerka chtějí, abyste zmizeli z jejich života, zatímco vy je žádáte o naprostý opak.

Pravidlo nulového kontaktu vám po rozchodu poskytne nejlepší naději, jak získat zpět ex. Dlouhodoběji se zaměříte na to, co chcete, namísto beznadějné snahy vynutit si vztah právě teď.

Jedná se o vaši zdaleka nejsilnější a nejlepší zbraň na rozchod, která s velkou pravděpodobností přiměje vašeho ex partnera k tomu, aby s vámi opět navázal kontakt.

A nejen to. Pravidlo nulového kontaktu pozitivně ovlivní váš osobní rozvoj.

Prosbami a pláčem svého ex partnera ještě více odradíte, protože se v zásadě jedná o emocionální vydírání.

Jak pravidlo nulového kontaktu funguje?

1.  – Přestanete přilévat olej do ohně – Váš partner/ka se dlouho připravoval/a na moment, kdy vám oznámí rozchod. Zatímco vás jejich rozhodnutí mohlo překvapit, oni s myšlenkou konce žili několik týdnů, měsíců, možná i let. Jsou pevně rozhodnuti a v tuto chvíli neexistuje nic, čím byste mohli rozchodu zabránit. 

Veškeré námitky z vaší strany vám pouze přidělají další komplikace na cestě za obnovením vztahu.

Věřte mi, neexistuje způsob, jak je přesvědčit, aby vás neopoustili. Nemůžete někoho “ukecat”, aby v daný moment začal cítit zcela odlišné emoce.

Představte si, že vám zabouchnou dveře a vy se k nim pokusíte vrátit oknem. Myslíte si, že uslyšíte: “Dal/a jsem ti jasně najevo, že už s tebo nechci být a jsem vážně rád/a, že moje rozhodnutí nerespektuješ a dostal/a jsi se dovnitř oknem!”?

S aplikováním pravidla nulového kontaktu však máte možnost minimalizovat škody a udržet se tak ve hře.

Pokud jste se začali chovat jako infantilní „magoři“ ještě před přečtením mého článku, vaší nejlepší sázkou na úspěch je stále pravidlo nulového kontaktu, na tom se nic nemění. 

Dáte tím vašemu ex partnerovi či ex partnerce prostor, aby jejich emoce postupně opadly a začali si připomínat ty lepší časy s vámi.

2. Přinutí vašeho bývalého partnera, aby čelil svému rozhodnutí

Z vašeho pohledu si můžete myslet, že se snažíte problém řešit klidným a  konstruktivním způsobem, váš ex však bude cítit nátlak a vy jej svoji snahou pouze utvrdíte v přesvědčení, že rozhodnutí ukončit vztah bylo správné.

Pravidlem nulového kontaktu přinutíte svého ex, aby začal cítit následky svého rozhodnutí.

Začne si uvědomovat, že o vás může přijít navždy. A čím dříve mu to začne docházet, tím lépe pro vás. 

Toto uvědomění je velmi klíčové k tomu, abyste svého bývalého partnera získali zpět, a tak pokračujte ve čtení.

3. Díky nulovému kontaktu začnete své ex partnerce či partnerovi chybět 

Moc dobře si uvědomuji, jak obtížné je držet se pravidla nulového kontaktu. Ale je nezbytné, aby se nulový kontakt stal vaším denním chlebem.

Předpokládejme, že váš vztah byl dobrý – to znamená, že mezi vámi nebyly pravidelné fyzické rvačky a nepodváděli jste jeden druhého. V takovém případě se v hlavě vašeho ex partnera začnou brzy objevovat hezké vzpomínky na vás.

Věřte mi, u citových pout nejde jen tak stisknout tlačítko a okamžitě zapomenout na někoho, s kým jste byli v intimním romantickém vztahu.

Momentálně nejspíš máte pocit, že se váš život zhroutil a vaše sebevědomí zrovna nezažívá tu největší hitparádu. Nezapomínejte ale, že jste zjevně udělali i spoustu věcí správně, jinak by vztah nikdy neexistoval.

Tím, že svému ex dáte prostor a zmizíte – což je přesně to, o co vás žádali – je postavíte do situace, aby si začali uvědomovat, o co všechno přišli.

Pokud ustoupíte, ukážete svoji vnitřní sílu, důstojnost a donutíte je, aby pocítili dopady jejich rozhodnutí, máte velmi dobrou šanci, že jim začnete v životě chybět.

Nepřerušujte proto tento proces, jak získat zpět ex. Všechno chce svůj čas.

Opakuji. Žádný kontakt!

4. Odlišíte se od ostatních

Nikdo nemá rád rozchody. Nejedná se o příjemnou zkušenost ani pro osobu, která vztah ukončila.

Ale reakce, kterou má většina lidí na rozchod, je příšerná.

Když se jednou rozešla dívka se mnou, vykulil jsem oči a řekl: “Ne! Potřebuju tě!”. Naivní představa myslet si, že ji mohu připravit o svobodnou volbu.

Měl jsem možnost ukázat, že nejsem jako ostatní, kteří nikdy nerespektovali její rozhodnutí a dožadovali se další šance.

Věřte mi, má reakce mě od ní odstrčila ještě dál.

Správná reakce měla znít: „Mrzí mě, že to takto cítíš. Pokud ale opravdu věříš, že rozchod je správným řešením, respektuji to. Přeji ti hodně štěstí. Kdybys změnila názor, ozvi se”.

Odlišení se od ostatních téměř vždy přiměje vašeho bývalého partnera k tomu, aby začal zpochybňovat své rozhodutí.

Zůstaňte silní a zachovejte si svoji integritu. Výrazně tím zvýšíte své šance, že se k vám ex vrátí.

5. Ukážete, že umíte naslouchat

Překvapte svého bývalého partnera či partnerku tím, že máte kvalitní vlastnosti, jako je například schopnost naslouchat druhým.

Namísto toho, abyste jednali sobecky, byli otravní a ponižovali se prosbami, aby vás vzali zpět, budete respektovat jejich přání.

Neustále slýcháváme, jak je ve vztahu důležitá komunikace. A tady nastává vaše šance ukázat své přirozené schopnosti.

Ten, koho milujete, vám říká, že chce, abyste prozatím odešli. 

Pokud jim dáte prostor, který požadovali, a nekontaktujete je, rozchod bude pravděpodobně jen na „okamžik“, než natrvalo. 

Ukažte jim, že umíte dobře naslouchat.

Ještě jednou si ujasníme, co pravidlo nulového kontaktu obnáší.

Nevolejte svému bývalému partnerovi.

Neposílejte žádné textové zprávy.

Nesnažte se je jakkoliv kontaktovat na sociálních sítích. To platí i na interakci s jejich příspěvky! Žádné „lajky“, nic!

Odejděte z jejich života.

Ukažte jim, že to myslíte opravdu vážně. 

Neblokujte však jejich telefonní čísla ani profily na sociálních sítích.

Nesnažte se přimět je žárlit přidáváním fotografií na Facebook a Instagram.

Výhody pravidla nulového kontaktu. Jak získat ex zpět.

Jak dlouho se mám držet pravidla nulového kontaktu?

Tak dlouho, dokud vás bývalý partner nekontaktuje sám od sebe. Musíte ukázat, že rozchod berete vážně. 

Jděte si svou vlastní cestou a neohlížejte se zpět. 

Pokud pravidlo porušíte, vrátíte se zpět na samotný začátek. Ex na vás přestane myslet, protože mu dojde, že jste se nikam neposunuli a on vůbec o nic nepřišel. Ví totiž, že kdykoliv zapíská, poslušný pejsek přiběhne zpět.

Stojíte o jejich lásku nebo o soucit?

Myslel jsem si to. Pokračujeme dál.

Nemůžete si dovolit ukázat, že se je snažíte získat zpět. Myšlenka obnovení vztahu se musí zrodit v jejich hlavě.

Váš bývalý partner potřebuje pocítit, že si vaši pozornost musí zasloužit. Jedině tak se obnoví ztracená přitažlivost.

Obvykle trvá déle než 30 dnů, než se s vámi spojí, ale někdy to může být jen několik týdnů. Mám zkušenosti s případy, kdy tento proces trval pouze několik dní, jindy zase několik let. Každý vztah i rozchod je jiný.

Musíte jim umožnit zvolit si jinou životní cestu. 

Potřebují se dostat do té situace, kdy začnou mít pocit, že vás ztratili nadobro – a je příliš pozdě na to, abyste je vzali zpět!

Obnovení přitažlivosti vyžaduje čas

Ano, chcete svého ex partnera zpět ve vašem životě, ideálně okamžitě. 

Bohužel, nežijeme ve světě Witchera, kde Geralt využil svého posledního přání a navždy svázal svůj osud s Yennefeřiným.

V realitě se však můžeme spolehnout na jeden životní princip. 

Nedostaneme-li teď to, po čem toužíme, neznamená to, že se nikdy nedočkáme. 

Na co ex partner myslí během nulového kontaktu?

Tím, že nejste pro ex partnera čí partnerku snadno dostupní, jak byli zvyklí, začnou do jisté míry pociťovat prázdnotu, kterou jste po sobě zanechali.

Není to něco, co lze snadno přehlédnout nebo si nevšimnout.

Už žádné společné konverzace nebo plány na víkend, s čímž mohli za normálních okolností počítat.

Žádné procházky po venku.

Žádné notifikace na mobilu.

A co teprve držení se za ruce, polibky, intimní chvíle?

Chcete, abyste vašemu ex začali chybět, že?

Bez vaší nepřítomností to nepůjde.

Čím častěji na vás budou vzpomínat, tím více je bude mrzet vaše absence, a dojde tak u nich ke zpochybňování rozhodnutí ukončit vztah.

Proto byste nulový kontakt měli chápat jako aktivní činnost, jak získat zpět ex.

Bylo pro ně snadné přijít s rozchodem, když vás viděli jako garantovanou jistotu. Jako někoho, za kým příjdou kdykoliv, když to jinde nevyjde. 

Během fáze nulového kontaktu jim ale sdělujete, že jste silní a uvědomujete si svoji cenu.

Sdělujete jim, že se ve vás zmýlili a v životě se vám daří i bez nich.

A pokud si vaší snahu nepokazíte – to znamená, že se nebudete snažit je přimět žárlit, nebudejete je stalkovat na sociálních sítích, nebo se “náhodou“ neukážete u nich doma – pak jste na velmi dobré cestě k tomu, že vás kontaktují.

Pochopte, že pravidlo nulového kontaktu bude vždy fungovat lépe než pronásledování ex.

Buďte silní. Věřte procesu, funguje to! 

Jedná se o nejúčinnější a nejlepší způsob, jak získat zpět ex.

Leave a Reply